Polecane publikacje

Wirtualne wystawy

Statystyki

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie powstała przy Inspektoracie Szkolnym w 1947 roku. Pierwszy wpis do inwentarza biblioteki został naniesiony 9 stycznia 1947 r. W 1952 roku Biblioteka została włączona do sieci bibliotek powiatowych województwa rzeszowskiego i otrzymała nazwę Pedagogiczna Biblioteka Powiatowa. Nazwę tę zachowała do 1975 roku tj. do chwili nowego podziału administracyjnego kraju, kiedy to Krosno awansowało do rangi miasta wojewódzkiego.

 

Pismem z 1 września 1975 roku wydanym przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Krośnie Biblioteka otrzymała nazwę Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka. W skład Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej weszło 5 byłych Pedagogicznych Bibliotek Miejskich i powiatowych: w Brzozowie, Jaśle, Lesku, Sanoku i Ustrzykach Dolnych. W swojej historii Biblioteka wielokrotnie zmieniała lokal. W chwili obecnej mieści się przy ul. Grodzkiej 45B . Biblioteka obejmuje zasięgiem swojej działalności powiaty: krośnieński, brzozowski, jasielski, sanocki, leski i bieszczadzki. Obecnie organem prowadzącym bibliotekę jest Samorząd Województwa Podkarpackiego. Nadzór pedagogiczny nad Biblioteką sprawuje Podkarpacki Kurator Oświaty.

 

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie
ul. Grodzka 45B
38-400 Krosno

 

tel. (013) 43 21 572

fax  (013) 43 21 958

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie

 

 

Mapa dojazdu

 

Forum Dyskusyjne

  • Brak postów do publikacji.
Portal Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej powstał w ramach realizacji projektu „Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Nowy portal PBC pełni funkcje informacyjne i komunikacyjne oraz stanowi repozytorium obiektów cyfrowych
przechowywanych w postaci elektronicznych kopii książek, czasopism i innych dokumentów.
Serwis tworzony przez konsorcjum PBC
Ten serwis działa dzięki oprogramowaniu dLibra 5.8.0