Polecane publikacje

Wirtualne wystawy

Statystyki

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Jarosławiu im. ks. Bronisława Markiewicza została powołana do życia w 1998 r. na mocy ustawy z dnia 26 czerwca 1997 r. o wyższych szkołach zawodowych. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 października 2010 r., w sprawie zmiany nazw niektórych publicznych uczelni zawodowych, pierwotna nazwa szkoły została zmieniona na funkcjonującą do dziś Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu (PWSTE).

 

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu rozpoczęła swoją działalność wraz z początkiem działalności Wszechnicy (rok akademicki 1998/1999). Od roku 2011 mieści się ona w nowo wybudowanym obiekcie przy ulicy Czarnieckiego 16. Nowoczesna i w pełni skomputeryzowana biblioteka służy tak studentom, jak i mieszkańcom miasta Jarosławia.

 

Biblioteka dysponuje księgozbiorem liczącym ponad 40 000 woluminów - ma on szczególny charakter, określony profilem uczelni. Zawiera pozycje dotyczące przede wszystkim szeroko rozumianej ekonomii, jakkolwiek nie brak w nim również publikacji z zakresu nauk humanistycznych oraz tych obcojęzycznych. W strukturach biblioteki funkcjonują następujące agendy:

 

• Wypożyczalnia
• Czytelnia Ogólna
• Informacja Naukowa
• Czytelnia Czasopism
• Telecentrum
• Wypożyczalnia Międzybiblioteczna
• Gromadzenie i Opracowanie Zbiorów

 

 

Państwowa Wyższa Szkoła

Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu

ul. Czarneckiego 16

37-500 Jarosław

 

tel. (016) 62 44 640 (Centrala)

tel. (016) 62 44 082 (Biblioteka)

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mapa dojazdu

Forum Dyskusyjne

  • Brak postów do publikacji.
Portal Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej powstał w ramach realizacji projektu „Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Nowy portal PBC pełni funkcje informacyjne i komunikacyjne oraz stanowi repozytorium obiektów cyfrowych
przechowywanych w postaci elektronicznych kopii książek, czasopism i innych dokumentów.
Serwis tworzony przez konsorcjum PBC
Ten serwis działa dzięki oprogramowaniu dLibra 5.8.0