Polecane publikacje

Wirtualne wystawy

Statystyki

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu gromadzi autentyczne obiekty z zakresu literatury polskiej XIX i XX w., historii sztuki, rzemiosła artystycznego, historii oraz obiekty z epoki do wyposażenia pomieszczeń dworku.

 

Zbiory literackie tworzą głównie książki i czasopisma, m. in. duża kolekcja dzieł Marii Konopnickiej (od pierwodruków po wznowienia współczesne) oraz naukowe i popularnonaukowe opracowania twórczości poetki. Do najcenniejszych zbiorów Muzeum należą rękopisy utworów Konopnickiej oraz listy poetki i innych pisarzy polskich tamtego okresu.

 

Unikatową kolekcję stanowią adresy hołdownicze, dyplomy honorowe, albumy oraz dary, które otrzymała Konopnicka w 1902 r. z okazji jubileuszu 25-lecia pracy literackiej - od różnych towarzystw, instytucji oraz osób z Europy i Ameryki.

 

Muzeum w Żarnowcu

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
Żarnowiec 133, 38-460 Jedlicze
woj. podkarpackie

 

tel./fax (013) 43 52 013
tel. (013) 43 80 835


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Muzeum w Żarnowcu

 


Mapa dojazdu

Forum Dyskusyjne

  • Brak postów do publikacji.
Portal Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej powstał w ramach realizacji projektu „Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Nowy portal PBC pełni funkcje informacyjne i komunikacyjne oraz stanowi repozytorium obiektów cyfrowych
przechowywanych w postaci elektronicznych kopii książek, czasopism i innych dokumentów.
Serwis tworzony przez konsorcjum PBC
Ten serwis działa dzięki oprogramowaniu dLibra 5.8.0